VIETNAM

Vietnam mne překvapil velice příjemně - v souhrnu všech aspektů, které může zohlednit běžný turista tato země asi vede: příjemní lidé, krásná příroda, zajímavé památky, všude příjemné prostředí, čisto, hotely velmi dobré,  vše takové malé ale milé. 
Hodně lidé v ČR si udělalo jakýsi zkreslený obrázek o této zemi na základě své představivosti a nedostatku informací , že to musí bý chudá země. Podobně jako jiné asijské země je Vietnam rychle se rozvíjející a prosperující země. Stejně jako Čína využívá neskutečné pracovitosti a zdravého životního stylu svých obyvatel - Vietnamci jsou pracovití, bystří, snaživí a skromní. Dokázali využít všech svých zkušeností z historie, poučit se a vážit si sama sebe i své země. 
Mnoho firem sem investuje a už i zde pomalu přestává platit, že pracovní síla je zde levná. Člověk nemusí nikde pátrat - stačí zajít do obyčejného supermarketu - ceny jsou zde stejné jako u nás nebo vyšší. V obchodních domech koupíte jakékoliv kvalitní zboží z celého světa - pochopitelně za příslušnou cenu. Ani u nás jsem některé zboží neviděla. A na tržnicích je zase všechno to báječné levné zboží, jaké u nás většinou neznáme. 
Vietnam se prostě musí vidět - půvabná Hanoj, malebný střed s krásnými městy Hue a Hoi An a s rychle rostoucím moderním Danangem. Na jihu je zase největší metropole - Ho Či Min alias Saigon, který tepe svým trochu hektickým duchem.
A všude motorky, bez nich si už Vietnam nedokážu představit :))
Vietnamci jsou neskutečně upřímní - na rovinu řeknou, jak se jim (ne)pozdáváte, jak vás vidí. Často se smějí, jak jsme tlustí - oni totiž takoví nejsou a ani být nemohou, protože zdravě jí a hodně z nich cvičí po ránu taiči. Cvičí všude - na kousku zeleně uprostřed křižovatky, v parcích, prostě kde se dá. A k tomu si pouštějí hlasitou hudbu. A pak jdou do práce. 
 
 

Pro více fotek klikněte na https://palea.rajce.idnes.cz/VIETNAM#