O mně

Jmenuji se Jitka Bortlová a pracuji jako konzultantka a lektorka seminářů osobního rozvoje, cestovatelka a průvodkyně na cestách po světě. Vystudovala jsem mimo jiné historii  a pak psychoterapii, 5 let jsem také studovala školu starých  mysterií a prošla jsem  dlouhodobými a intenzívními výcviky (rodinné a systemické konstelace  u J.Zeilhofera – Bhagata, hlubinnou abreaktivní psychoterapii u A.Dragomireckého, principy života, kraniosakrální terapie a další filozofie) mám bohatou praxi v oblasti rodinných a systemických konstelací, regresní terapie, koučování, mnoho let byla lektorkou a facilitátorem metody One Brain, několikrát jsem pobývala na Oneness univerzitě v Indii a stala se trenérkou,  zajímám o filozofii andských a amazonských šamanů. Také jsem navštívila Peru a seznámila se na vlastní kůži s prací šamanů - a tady jsem došla k poznání, kudy mám jít dále. 

S klienty provádím již dlouhá léta také individuální konzultace - koučování. 

Často cestuji - již 11 let  jsem průvodkyní poznávacích zájezdů po Asii, Evropě a na těchto cestách mám možnost studovat nejen památky a přírodu, ale hlavně způsob života a myšlení lidí. Na vlastní kůži mne baví nasávat atmosféru historicky významných míst a civilizací  nejen v Evropě, ale hlavně v Turecku, na Blízkém a Středním východě, v Indii, Číně, Nepálu, v Číně, Indočíně a v Indonésii. 

 Během svého života  jsem  došla k poznání, že věci můžou být opravdu jinak, než se zdají být a než se zpravidla řeší podle různých šablon. Životní cesta každého člověka je naprosto jedinečná, ale přesto na určité úrovni existují jistá pravidla - ani vesmír totiž není v chaosu.

Občas uhýbáme před zdánlivě nepříjemým náhledem na sebe a pak se díky tomu dotáváme do bolestivých situací. Svět nám totiž JEN zrcadlí nás samotné, takže jediný, kdo nás soudí, jsme my sami. 

 

Žádné zázraky totiž neexistují, vše lze vysvětlit a pochopit  s tím, že člověk musí být otevřený přijímání nových názorů. Problémem ale je, že současná věda je na úrovni náboženství a veřejně nesděluje nejnovější oznatky z oblasti kvantové fyziky. 

 

Mojí zkušeností je, že vždy nejsme schopni přijmout informace, které k nám nějakým způsobem přijdou a často také čekáme, že se stanou zázraky. To neznamená, že jsme špatní, neschopní atd.., prostě ještě na sobě máme nějakou tu vrstvu, skrz kterou danou záležitost nemůžeme vidět. A proto platí, že bez každodenní práce na sobě nemáme šanci se pohnout kupředu. 

 

Takzvaný ZÁZRAK se stane v okamžiku, kdy už máme napracováno kritické množství, aby pak skokem nastala změna. To není zázrak, ale jeden z kosmických zákonů, které univerzálně fungují na této planetě, možná v celém vesmíru. 

Takzvaná MILOST je pak už jen zákonitý projev výše zmíněné zákonitosti.

 

 

 

Nabídka seminářů - bližší popis viz rubrika Semináře

RODINNÉ A SYSTEMICKÉ KONSTELACE

TEMATICKÉ SEMINÁŘE

Uzdravení vztahů

Hojnost v našich životech

Rodičovství I., II.

Osvobození předků

Kontakt s Universem/Bohem

Zdraví

Tvořivé kreslení - kreslení pravou mozkovou hemisférou

INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE

Regresní terapie

Kraniosakrální harmonizace

Moje cesta

Ve své praxi propojuji 2 základní oblasti - osobní rozvoj a cestování. Tak jako každý si procházím řadou nových zkušeností a jsem neustále ve výcviku - i na cestách, protože mne  osobně obohacuje návštěva zajímavých míst, energie, která je obklopuje, a hlavně čisté přírody. 
Cestování se stalo nejen mým koníčkem, ale také moji profesí. Splnil se mi sen, a pochopila jsem, že když se naplní pohár a přijde ten správný čas, vše je možné. Není to zázrak, je to důsledek práce člověka na sobě. Nejsem zastáncem názoru, že vše je dané a že o mnoho svůj život nemůžeme změnit, a to proto, že tato premisa platí jen do určité úrovně. Vesmír je mnohostranný, multidimenzionální a každý člověk má jinou historii, má jiné záznamy v DNA atd... a vůbec - co my víme. 
Semináře osobního rozvoje vedu od roku 1998, ale prošla jsem si obdobím, kdy jsem přestala vést jakékoliv vlastní semináře. Školila jsem měkké dovednosti pro vzdělávací firmy. Pořád mi něco chybělo v mozaice poznání a řekla jsem si, že znovu začnu, až "mi to dojde". Pro tu poslední kapku, kterou se můj pohár završil, jsem si musela dojet nejprve do Indie a pak do Peru... Pochopila jsem, že spoustu věcí nemusím pochopit nikdy, protože každý z nás je naprostá individualita a cesta každého člověka je naprosto individuální. A že já mu jsem schopná pouze zprostředkovat způsob a zkušenosti, jak by mohl zpracovat své problémy. 
A tak přednáším o svých cestách v knihovnách a dalších organizacích, vedu semináře  osobního rozvoje. Na mých stránkách se objevují postupně fotografie z cest a mé postřehy, protože právě na cestách jsem pochopila mnohé. 
Prosím návštěvníky svých stránek, aby měli trošku trpělivosti, neboť obrázků mám tisíce a postřehů ještě víc :) ...

Naši klienti 

Našimi klienty jsou všichni, kteří chtějí na sobě něco změnit, ať už poznáváním jiných oblastí planety, nebo prací na sobě.